DZIEŃ CHŁOPAKA-PRZEDSZKOLAKA W SALI ZABAW "ARKABOS"  I W ŁUKOWSKIM MUZEUM undefined

DZIEŃ CHŁOPAKA-PRZEDSZKOLAKA W SALI ZABAW "ARKABOS" I W ŁUKOWSKIM MUZEUM

Dzień Chłopaka, a zarazem Dzień Przedszkolaka "Gwiazdeczki" i "Jagódki" z Przedszkola w Gręzówce radośnie spędziły w sali zabaw "Arkabos" i Muzeum w Łukowie.
W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także integracja przedszkolaków z najmłodszych grup przedszkolnych.
Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki, samochodów, traktorów i koników. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha. Po zakończonej zabawie przedszkolaki przy wspólnym stole posiliły się pysznym jedzonkiem i soczkami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem. Ale to nie koniec atrakcji.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach rzeźbiarskich zorganizowanych przez łukowskie muzeum w ramach zadania "Na ludowo w Łukowie". Zajęcia poprowadził artysta rzeźbiarz - pan Mieczysław Gaja, który swoją pasją podzielił się z bardzo młodym pokoleniem. Chętne dzieci miały okazję współtworzyć nową rzeźbę. Warsztaty te spodobały się dzieciom, ponieważ niektóre przedszkolaki stwierdziły, że w przyszłości chciałyby wykonywać zawód rzeźbiarza ludowego.
Zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie wybiorą się na kolejną wycieczkę.

Opracowała:
Elżbieta Mariuszyc