Dzień Dentysty  undefined
Dzień Dentysty

Dzień Dentysty

5 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dentysty. Święto to w naszym przedszkolu obchodzone jest od wielu lat. Święto to zostało ustanowione po to, aby ocieplić wizerunek stomatologów, którzy najczęściej tratowani są jak zło konieczne. A przecież praca stomatologa jest tak samo ważna jak każdego innego lekarza specjalisty. Święto to ma uświadomić także potrzebę leczenie jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech, który przez długie lata jest wizytówką człowieka.
Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak istotne jest codzienne dbanie o ząbki. Aby to potwierdzić, dziś w naszym przedszkolu gościliśmy eksperta w tej dziedzinie –zaprzyjaźnioną z przedszkolem Panią Dentystkę Bernadetę Kowalczyk- Król z gabinetu B- Dent. Wizyta była nie tylko interesująca, ale też bardzo wartościowa. Dzieci miały okazję między innymi zapoznać się z niektórymi przyrządami, jakie są niezbędne w codziennej pracy dentysty. Zatem przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Pani Bernadeta pokazała dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów. Każdy miał okazję dowiedzieć się jak wygląda wizyta u dentysty. Potwierdziła się też smutna prawda, że słodycze mają bardzo negatywny wpływ na nasze zęby. Na zakończenie podziękowaliśmy "naszej" Pani Dentystce za przybycie tańcem i piosenką oraz rysunkami, które przedszkolaki wykonywały specjalnie dla Pani Bernadety od samego rana. Dziękujemy za wizytę. Było nam bardzo miło gościć Panią Dentystkę w naszym przedszkolu.
Arleta Gorzelana