DZIEŃ DINOZAURA 24 luty 2017r. undefined

DZIEŃ DINOZAURA 24 luty 2017r.

Świętowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęły średniaki już w czwartek, 23 lutego. Przedszkolaki przyniosły kolekcję dinozaurów, maskotki, książki, czasopisma, kolorowanki, albumy o tych wymarłych zwierzętach. Następnie odbyła się rozmowa na temat dinozaurów. Nie zabrakło też różnych zabaw ruchowych oraz zabaw spostrzeżeniowych. Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli w grupach. Dalszą część obchodów Dnia Dinozaura dzieci z grupy średniaków spędziły w Bibliotece Samorządowej w Klubie "Śrubka". Na początku obejrzały wystawę dinozaurów. Następnie przedszkolaki wysłuchały historii dinozaurów, dowiedziały się kiedy one żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. W kolejnej części Pani Marysia przybliżyła dzieciom pracę archeologa. Następnie średniaki miały za zadanie ułożyć kształt dinozaura z oczyszczonych elementów z piasku. Na zakończenie wykonały prace plastyczne.
Kolejnego dnia, w piątek wszystkie dzieci z radością przekroczyły próg przedszkola, wiedząc,że czeka na nie mnóstwo niespodzianek i zabaw związanych z tematem. W każdej grupie odbyły się gry i zabawy sprawnościowe i ruchowe. Maluszki poszukiwały jajek dinozaura i dopasowały je do postaci, następnie malowały jaja dinozaura, które w środku zawierają niespodziankę – jaką? To się okaże w domu, gdy jaja pękną:-). Maluchy poznały również zawód paleontologa, gdy tworzyły skamieliny oraz archeologa, gdy w piasku poszukiwały dinozaurów i uczyły się je oczyszczać za pomocą pędzelka. Śpiewano piosenki o dinozaurach. Oczywiście było mnóstwo ciekawych prac plastycznych- Maluchy i Średniaki zrobiły ogromne dinozaury z papieru, które własnoręcznie pomalowały, starszaki zrobiły z kolei mniejsze dinozaury z masy solne is stworzyły par jurajski.
Na koniec każdy przedszkolak mógł się przenieść do krainy dinozaurów i zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem.
Rodzice zainteresowani zdjęciem swojego dziecka w lepszej rozdzielczości prosimy o informację na adres mailowy przedszkola albo osobiście w grupie I.
24.02.2017
Danuta Błachut