Dzień Dziecka w Jedyneczce undefined

Dzień Dziecka w Jedyneczce

Atrakcje, słodycze, uśmiechy, zabawy, wiersze, taniec… To nie wszystko, co czekało na dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie 1 czerwca 2015r. w Dniu Dziecka.
Zaczęło się od ranka, kiedy dzieci w swoich grupach bawiły się z paniami w przeróżne wesołe i ciekawe zabawy. Potem przybyli klauni, radośnie witani przez przedszkolaków, którzy po zapoznaniu się z dziećmi wyruszyli na plac przedszkolny. Tam odbywały się tańce przy muzyce-barwne korowody, koła taneczne, pociągi, tradycyjne ,,kaczuszki". Następnie odwiedził nas Burmistrz Wieruszowa, pan Rafał Przybył, który złożył dzieciom życzenia i obdarował cukierkami, a dzięki sponsoringowi państwa Zimoch z Hurtowni ,,AUGUSTO" z Wieruszowa rozdawał obecnym na placu pyszne lody. Dzieci spożywając lody słuchały wierszy czytanych przez zaproszonych gości w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" : policjanta, strażaka, Burmistrza Wieruszowa, samorządowca, bibliotekarkę.
Potem nastąpił kolorowy przemarsz dzieci, klaunów, personelu przedszkolnego w stronę parku przy Stadionie, który uroczyście otrzymał imię ,,Króla Maciusia I". Tam dzieci malowały twarze, korzystały z urządzeń rekreacyjnych, otrzymały upominki, bawiły się z innymi dziećmi, miały możliwość porozmawiania i pośmiania się z Burmistrzem Rafałem.
W przedszkolu dzieci otrzymały lizaki, cukierki i niespodzianki.
Dziękujemy:
-państwu Zimoch z Hurtowni ,,AUGUSTO" w Wieruszowie za słodziutkie lody
- Szkolnemu Kołu Wolontariatu z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieruszowie, którego opiekunem jest pani Małgorzata Małys za pomoc w przebiegu święta dzieci- byliście wspaniali !!!
- Burmistrzowi Wieruszowa za radosny kontakt i rozmowy z dziećmi oraz pyszne cukierki
- policjantom, strażakom, Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie za czytanie wierszy i słodziutkie cukierki
- państwu Karolinie i Tomaszowi Borowiec za butelki z wodą do picia dla dzieci z grupy ,,Żabki" i ,,Pszczółki".

01.06.2015
Urszula Kołodziejczyk