DZIEŃ DZIECKA W PORCIE W NOWYM DREZDENKU undefined

DZIEŃ DZIECKA W PORCIE W NOWYM DREZDENKU

30.05.2014r. dzieci z grupy "MOTYLKI" na zaproszenie rodziców jednego z przedszkolaków wybrały się do PORTU w Nowym Drezdenku. Tata Filipa, Pan Jarosław Dworecki, który jest Kierownikiem Nadzoru Wodnego, przybliżył nam tematykę związaną ze swoim zawodem, omówił zasady bezpieczeństwa, pokazał jak wygląda i wytłumaczył do czego służy profesjonalne koło ratunkowe, różnego typu kamizelki ratunkowe oraz tzw. rzutka ratunkowa.
Następnie chętne dzieci w niewielkich grupkach miały możliwość wejścia na motorówkę i posłuchania jej włączonego silnika.
po części teoretycznej spotkania, nadeszła część zabawowa.
Najpierw przedszkolaki zagrały profesjonalny mecz w specjalnie na ten dzień wypożyczonych strojach od klubu sportowego.
A na koniec wspólnymi siłami piekliśmy kiełbaski przy ognisku i piliśmy prawdziwą oranżadę z bąbelkami.
Bardzo dziękujemy Państwu Dworeckim za zaproszenie, ugoszczenie nas i niezapomniane wrażenia.
02.06.2014
Agnieszka Mądrawska