Dzień Dziecka w przedszkolu undefined
Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka uczciliśmy jak trzeba. Jak co roku mieliśmy zafundowaną zjeżdżalnię, wodę i cukieraski od Urzędu Gminy i naszej miejscowej Komisji ds. zwalczania Problemów Alkoholowych. Niespodzianką była pogoda, nigdy do końca nie wiadomo czy będzie słońce czy deszcz. Tym razem wylosowaliśmy deszcz. Od samego rana telefony się grzały. Pani Sylwia Gamalska (jedna z koordynatorów imprezki) nie spała od piątej rano. Co tu zrobić? Leje i nic się nie zanosi na zmianę. Telefon do dyrekcji. Szybka decyzja ale nie ostateczna. W końcu stanęło na tym, że zjeżdżalnia zaparkowała na sali wiejskiej w Maszewie i to był traf w dziesiątkę. Oprócz zjeżdżalni wspaniałe mamy, P. Natalia Bartoszek i P. Agata Leszczyńska zafundowały maluchom malowanie twarzy i fikuśne fryzury. Namiętnie pomagała im P. Kasia Lech. Potem już same dzieci malowały się nawzajem. Hitem było przedstawienie przygotowane specjalnie dla dzieci pt: "Piękna i Bestia" w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Obsada:
Narrator - Natalia Bartoszek
Ojciec - Krzysztof Bartoszek
Bella - Katarzyna Zięba
Bestia - Marcin Kuśmierek
Siostra I - Synita Siewacka
Siostra II - Monika Winiarek
Posłaniec - Paweł Podkościelny (wujek)
Świecznik - Katarzyna Lech
Imbryk - Katarzyna Nowacka
Zegar - Teresa Smolarska
Ze słodyczami zawitała do nas P. Marzena Samulska (druga koordynatorka imprezy). Odwiedziły nas również przyszłe przedszkolaki. Było wesoło, głośno i radośnie. Myślę, że w pamięci u dzieci wspomnienie pozostanie przynajmniej do następnego 1 czerwca.
fot. 30-67 AL
fot. 86 KN