Relacje

Subskrybuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"NASZA PANI JEST KOCHANA, ZAWSZE MA DLA DZIECI CZAS, ZWYKLE PANI ŚPIEWA DLA NAS ALE DZIŚ POSŁUCHA NAS..."

Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci - to opiekun, przewodnik, autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją, którą powinno się powierzać wyjątkowym osobom.
Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Świadomy nauczyciel musi mieć wyobraźnię dziecka, musi umieć myśleć jak dziecko, budować wypowiedz zrozumiałe dla każdego malucha. Świadomy nauczyciel musi być zarówno muzykiem, cyrkowcem, poetą, aktorem, plastykiem, polonistą, matematykiem, przyrodnikiem jak i filozofem, psychologiem czy dydaktykiem. W każdej dziedzinie musi być specjalistą bo jak inaczej rozbudzi pasje, zamiłowania, talenty u swoich wychowanków? I rzecz najważniejsza... świadomy nauczyciel musi KOCHAĆ DZIECI!!!

Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników przedszkola.
Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowankom, opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację.
Na zakończenie części artystycznej, odśpiewaniu tradycyjnego "sto lat" goście oraz pracownicy przedszkola obdarowani zostali pięknymi laurkami wykonanymi przez naszych wychowanków, a p. Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy.

K.Kaczor
wpis edytowano 2017-10-18, 11:07
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.