Dzień Europejski undefined
Polska w UE

Dzień Europejski

Dnia 28 maja 2014 r. w Przedszkolu nr 14 "Muzyczna Kraina" przy ul. Jacewskiej obchodzono Dzień Europejski.
Od wejścia do przedszkola wszystkich witała uśmiechnięta postać Syriusza. Sale udekorowano flagami Unii Europejskiej oraz Polski. Wszyscy czuli podniosły charakter tego dnia. Uroczystość rozpoczęła grupa dzieci 4 – letnich prezentując krótki występ artystyczny. Mali artyści podkreślili jak ważnymi osobami w życiu każdego człowieka jest mama i tata. Pani prowadzące uroczystość podkreśliły, iż dla każdego Polaka matką jest również nasza Ojczyzna. Tego dnia w przedszkolu zwrócono uwagę na fakt, że Polska należy do krajów Unii Europejskiej. Dzieci z uwagą śledziły prezentację multimedialną pt. "Jestem Europejczykiem". Poznały symbole Unii Europejskiej: hymn, flagę oraz maskotkę - Syriusza. Panie nauczycielki zaprezentowały dzieciom scenki dramowe: "Byki w Pampelunie" i "Bonjur Francjo". Kolorowe przebrania, wartka akcja i ciekawe rekwizyty pozwoliły dzieciom poznać nazwy kilku państw europejskich, a także ciekawostki z nimi związane. Była mowa między innymi o hiszpańskiej korridzie, francuskim przywiązaniu do mody oraz o specyficznych przysmakach - żabich udkach, rakach i ślimakach. Na zakończenie obchodów grupa dzieci 6 letnich, odegrała na flażoletach hymn Unii Europejskiej oraz zaprezentowała tańce wybranych krajów Europy.
Na pamiątkę obchodów Dnia Europejskiego w przedszkolu, każde dziecko wykonało pracę plastyczną pt.: "Flaga Unii Europejskiej" oraz "Syriusz".
17.06.2014
Patrycja Sosnowska