Dzień francuski w przedszkolu. undefined

Dzień francuski w przedszkolu.

W tym dniu wszystkie dzieci z najstarszej grupy dowiedziały się gdzie znajduje się Francja , poznały podstawowe symbole tego kraju oraz podstawowe zwroty w języku francuskim. Nauczyliśmy się piosenki w
j. francuskim "Frere Jacques" oraz dowiedzieliśmy się, że… kaczuszki to taniec francuski!
Poznaliśmy wiele ciekawostek np. na temat życia codziennego Francuzów, wieży Eiffla, nauki we francuskiej szkole( cooo? tam nie ma piątek ale jest dwudziestka???) Wszystkich ujęło francuskie śniadanie- bagietka z konfiturą prosto z Paryża :)! Mimo, że Francuzi lubią jeść… tak!- żaby i ślimaki, to Francja jest kolebką pysznych serów, croissantów, bagietek i aromatycznych przypraw. Musieliśmy to sprawdzić! Ale nie, nie jedliśmy ślimaków, najlepsze było francuskie śniadanie bagietka z masłem lub konfiturą oraz croissanty – BON APETIT !
W ciągu całego dnia, Francja gościła wszędzie- podczas naszych zabaw, zajęć, ale także na przedszkolnym talerzu!
Nasz gość specjalny – Naemi francuska studentka kultury i sztuki zapewniła dzieciom kontakt z żywym językiem francuskim oraz sprawdziła naszą wymowę i akcent.
Było ciekawie i pysznie!
Au revoir!