Dzień Kobiet undefined
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Każdy wie jak ważny jest dzień 8 marca, nawet chłopaki z przedszkola pamiętali o tym ważnym dniu. Dlatego wszystkie mamy zostały zaproszone na wspólne świętowanie dnia Kobiet w przedszkolu. Z tej okazji dzieci wraz z panią z niemieckiego przygotowały inscenizację na podstawie baśni braci Grimm "Muzykanci z Bremy" w języku niemieckim. To było nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków. Dzieci bardzo zaangażowały się naukę swoich roli i odważnie mówiły w języku niemieckim. Mamom bardzo spodobało się przedstawienie i z dumą patrzyły jak ich pociechy wypowiadają się w języku mniejszości narodowej. Dzieci również zaśpiewały piosenki i wierszyki przygotowane przez panią wychowawczynię. Na koniec wszystkie kobiety, te małe i duże, otrzymały prezenty od chłopaków z przedszkola.
13.06.2016
Gabriela Bednarz