Dzień kota. undefined
Dzień Kota

Dzień kota.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
17 lutego dzieci z grupy "Misie' obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence"Puszek Okruszek","Wlazł kotek" oraz zabawy "Uciekaj myszko do dziury". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przyniesione z domu pluszowe koty i książki o kotach. Słuchały wiersz " Kotek",""Koci świat","Instrukcja obsługi kota".Najwięcej radości było podczas zabawy w formie opowieści ruchowej"kotkom" zostały pomalowane wąsy. Miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i bawiąc się piłeczką poznawały koci świat.
Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. picie mleczka języczkiem z talerzyka oraz własnoręcznie wykonany kot z rolki po papierze toaletowym. Oglądnęliśmy również filmy z kotami w roli głównej "Kot w butach" i "Hello Kitty"
17.02.2017
Renata Pala