Dzień Kota undefined
Dzień Kota

Dzień Kota

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. I mimo że koty zwykle chodzą własnymi ścieżkami, to one również potrzebują przyjaciela, czyli nas. "Mój puszysty przyjaciel – kot" to temat spotkania dla przedszkolaków, które zorganizowała biblioteka w Starej Wesołej. Temat obszerny i szalenie ciekawy. Była gorąca dyskusja, ciekawostki z życia kotów oraz piękne opowiadania: "Bajka o kocie i myszach", "Jak pies z kotem" i "Rudy". Przedszkolaki bardzo przeżywały informację o tym, że w Polsce jest 17 tysięcy bezdomnych kotów, dla których zima jest trudnym okresem. W trakcie prowadzonych rozmów maluchy uświadomiły sobie, jakie znaczenie w życiu człowieka mają te zwierzęta i że bezdomnym kotom trzeba nieść pomoc, zwłaszcza zimą. Ciekawostką dla dzieci była informacja, że święto kota obchodzone jest w Rosji 1 marca, a w Anglii 8 sierpnia; że w Japonii jest kocia wyspa, a na Florydzie kocie miasto; że istnieją kocie Oscary czyli "Patsy Award". Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały ciekawe podobizny kotów i kolorowały rysunek kotka.
27.06.2018
Krystyna Anna P18