Dzień kota undefined
Dzień Kota

Dzień kota

W dniu 17. 02. 2016 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 8 odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone dzieci ze wszystkich grup. Przygotowania do tego spotkania trwały cały tydzień, albowiem panie i dzieci starały się, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały zarówno podczas zabaw
w salach, jak i spożywania posiłków. Na główną uroczystość zaproszono dzieci na hol, gdzie powitały je panie przebrane za wspaniałe kocice. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i odśpiewaniu piosenki pt. "Dzień Kota" przyszedł czas na kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: picia mleka z kubeczka, zwijania kłębka wełny, rysowania kotka, rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek. Na zakończenie uroczystości każda grupa otrzymała mleczny upominek.
28.02.2016
Katarzyna Ozga-Gad