"DZIEŃ KREDKI" w grupie "PSZCZÓŁEK" undefined

"DZIEŃ KREDKI" w grupie "PSZCZÓŁEK"

W czwartek - 19 listopada grupa PSZCZÓŁEK świętowała DZIEŃ KREDKI. Wiemy doskonale, że kredka towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. To przy jej użyciu, dzieci mogą wyrazić swoje marzenia, pragnienia, czy odzwierciedlić swoje przeżycia. W tym dniu, "PSZCZÓŁKI" przyszły ubrane na kolorowo. Zaraz po wejściu do sali chętnie założyły na głowę "CZAPECZKI - KREDKI" w wybranym przez siebie kolorze, niejednokrotnie dopasowując ją do koloru swojego ubioru. Poprzez różnorodność ciekawych form i pomocy dydaktycznych, sześciolatki doskonaliły swoje umiejętności i wzbogacały wiadomości. Z zaciekawieniem oglądały filmy edukacyjne związane z procesem powstawania kredek świecowych i ołówkowych. Chętnie słuchały informacji na temat rodzajów kredek, które mogły poznać bezpośrednio. Poprzez liczne zabawy i zadania matematyczne, dzieci rozwijały umiejętność liczenia, operowania liczebnikami głównymi i porządkowymi, klasyfikowania według rożnych cech i kodowania. Nie zabrakło również aktywności muzyczno – tanecznej przy piosence "Kolorowe kredki". Duże zaciekawienie wzbudziła działalność plastyczna, podczas której, dzieci ozdabiały drewnianą kredkę farbą plakatową i elementami zdobniczymi z kolorowego papieru samoprzylepnego. Starszaki chętnie pozowały do zdjęć przed tablicą tematyczną z ciekawymi rekwizytami: drewnianymi kredkami," czarodziejskimi" kredkami wręczonymi przez Panią wicedyrektor, a także z nietypowymi kredkami w rozmiarze XXL. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze, o czym świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia.
22.11.2020
Małgorzata Wąs