DZIEŃ KREDKI w grupie "SÓWEK" undefined

DZIEŃ KREDKI w grupie "SÓWEK"

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę…"

19 listopada grupie Sówek udało się zamienić szary, zwykły listopadowy dzień w kolorowy. Tego właśnie dnia obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to szczególnie związane jest z dziećmi, bo jak wiadomo kredki są przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie kredkami, które wprowadzają je w świat kolorów i rozwijają wyobraźnię. Podczas organizowanych w tym dniu aktywności przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, zostały zapoznane z etapami ich powstawania podczas oglądania filmu edukacyjnego, utrwalały znajomość kolorów, doskonaliły swoją sprawność manualną podczas wykonywania swojej "zaczarowanej kredki", uczestniczyły w zajęciach prowadzonych metodą "Kodowanie na dywanie" jak i również brały udział w wielu zabawach muzyczno-ruchowych. Na koniec naszej zabawy każdy przedszkolak zapozował z "Kredką Gigantem".
(Więcej zdjęć w folderze Dzień Kredki)

22.11.2020
Karolina Pieśla