DZIEŃ KROPKI w grupie MOTYLKÓW undefined

DZIEŃ KROPKI w grupie MOTYLKÓW

15 września Motylki z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i" ,kropkach biedronki, zdobią kapelusz muchomora.Bawiliśmy się w kropkowe zabawy.Każdy przedszkolak wykleił kolorowymi, plastelinowymi kropkami piękną tęczę.
Małgorzata Cesnyka