Dzień Kropki w piątek undefined

Dzień Kropki w piątek

Co dziś (14.09.2018r.) w Międzynarodowy Dzień Kropki w ,,Króliczkach" z udziałem zaproszonych ,,Motylków" (Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieruszowie) robiliśmy?
Było nakłuwanie wykałaczką kropek na rozpłaszczonej plastelinie. Powstawały dowolne kompozycje, jak i sylwety. Potem szukanie kropek (żółte kamyczki żwirowe) w pojemnikach z piaskiem.
A kiedy uporały się z tym zadaniem pracowały plastycznie wykonując kropki poprzez odciskanie ich na kartce z pomalowanej farbą folii bąbelkowej.
Następnie dzieci próbowały swych umiejętności w rzutach lotką (z magnesem) do kropki- tarczy, najlepiej do środkowej kropki- celu.
Potem wypełniały kropkę ołówkiem na papierze rysując kropki za pomocą strony z gumką, którą zanurzały w farbie.
Na zakończenie czekała dzieci słodka kropkowa niespodzianka!!! Pani Karolina poczęstowała dzieci cukierkami- kropkami. A dzięki uprzejmości pani Mirki- mamy ,,Króliczkowego" Jasia, smakowały z ochotą kropkowych pączków, upieczonych specjalnie na tę okazję przez panią Mirkę! Dziękujemy za wspaniały pomysł i pracę przy słodkościach. Sprawiła pani wiele radości przedszkolakom.
,,Motylki" zintegrowały się podczas Dnia Kropki z ,,Króliczkami" i obiecały jeszcze nas odwiedzać.
Urszula Kołodziejczyk