"Dzień książki"

"Światowy Dzień Książki", jest świętem obchodzonym w naszym przedszkolu corocznie. W tym roku grupa "Tulipanków" z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie specjalnie na tę okazję przygotowała przedstawienie pt. "Dalekie podróże", dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola, mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Ponadto każdy przedszkolak w tym dniu przyniósł swoją ulubioną książeczkę, którą mógł się podzielić, oraz o niej opowiedzieć. Jak wszyscy dobrze wiemy dobra książka wprowadza dzieci w tak cudowny świat, rozwija myślenie, wzbogaca słownictwo, oraz rozbudza kreatywność i twórcze myślenie. Ponadto w tym dniu rodzice z klubu "Optymistycznych Rodziców" w naszym przedszkolu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, przygotowali wiele ciekawych niespodzianek z ulubionymi postaciami z bajek swoich pociech. Najwięcej radości w tym dniu przyniosła dzieciom "Bajkowa dyskoteka", podczas której przedszkolaki w strojach swoich ulubionych bohaterów udali się na wesołą zabawę integracyjną ze swoimi młodszymi i starszymi kolegami i koleżankami z przedszkola.
Ania Talewska