Dzień Książkowego Misia undefined

Dzień Książkowego Misia

12 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książkowego Misia. Ten dzień był wyjątkowy. Na tablicy zawisły przepiękne prace dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym "Miś z książki". Najpierw dzieci wysłuchały opowieści o misiu o imieniu Knut, którego to historię i zdjęcia przyniosła nam mama Filipka - p. Katarzyna Gołębiowska. Knut stał się bohaterem różnych publikacji i doczekał się nawet swojego pomnika (szerzej o jego historii można poczytać w załączniku). Po opowieści o polarnym niedźwiedziu nadszedł czas na najsłynniejszego misia świata - Kubusia Puchatka. Po wysłuchaniu fragmentu opowiadania dzieci wymyślały własne zakończenie bajki. Po zajęciach nastąpiła wspaniała zabawa - był tort z klocków, tańce z misiami i śpiewanie "100 lat" oraz cukierkowo-jabłkowo-gruszkowy poczęstunek (za gruszki i jabłka dziękujemy Mamusi Kasi - p. Annie Michna). Kulminacyjny moment nastąpił o godz. 11.00, kiedy to nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - emerytowany nauczyciel naszej szkoły - p. Helena Zardzewiała, którą serdecznie powitała p. Dyrektor. Do przedszkolaków dołączyły wszystkie dzieci z klas szkoły podstawowej.
P. Zardzewiała najpierw czytała dzieciom o przygodach Kubusia Puchatka, a później przepiękne opowiadanie pt. "Uszy na sprzedaż" z książki G. Kasdepke "Kacperiada - opowiadania dla łobuzów i nie tylko". Po wysłuchaniu czytanych opowieści dzieci zadawały pytania i długo rozmawiały z naszym gościem. Na koniec spotkania p. Zardzewiała wraz z p. Danutą Machowską-Dyrkacz - naszym pedagogiem szkolnym - wręczyły nagrody zwycięzcom konkursu "Miś z książki".

DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA I SPOTKANIE Z PANIĄ HELENĄ ZARDZEWIAŁĄ BYŁO MIŁĄ I NIEZAPOMNIANĄ CHWILĄ DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW.
12.10.2012
Selwana Szołek