Dzień Kubusia Puchatka undefined

Dzień Kubusia Puchatka

W obchody dnia Kubusia Puchatka w Przedszkolu Samorządowym w Rzekuniu oprócz grypy "Myszki" włączyły się grupy "Żabki" oraz"Rybki".
Dzieci rozpoczęły dzień od wysłuchania zagadki o Kubusiu Puchatku a następnie ich zadaniem było odnaleźć pluszową zabawkę Kubusia i przygotować dla niej wyjątkowe miejsce. Świętna zabawą na rozpoczęcie dnia była Misiowa gimnastyka oraz zabawa taneczna do piosenek ze Stumilowego Lasu, gdzie dzieci mogły wyrazić swój nastrój poprzez ekspresję taneczną, gestem i mimiką.
Wprowadzeniem do zajęć głównych była prezentacja multimedialna "A.A.Milne i jego Kubuś Puchatek". Dzieci poznały autora książki o przygodach misia. Na podstawie zagadek oraz ilustracji poznaliśmy przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Nauczyliśmy się Kubusiowej Wyliczanki "Policzymy co się ma" oraz naśladowaliśmy sposób poruszania się Puchatkowych przyjaciół. Po zajęciach ruchowych przyszedł czas na zajęcia doskonalące umiejętność liczenia. Dzieci otrzymały (adekwatnie do wieku i możliwości) kartoniki z kropeczkami, musiały ułożyć tyle baryłek z miodem ile było kropeczek. Niespodzianką było smakowanie przysmaku Puchatka.
Dzieci starsze otrzymały Puchatkowe kolorowanki, dzieci młodsze wspólnie malowały Puchatka na wielkich arkuszach przy użyciu farb. Wszystkie dzieci utrwaliły nazwy kolorów w języku angielskim.
Podsumowaniem Puchatkowego dnia było czytanie fragmentów książki A.A. Milne. Odbyła się również zabawa taneczna przy misiowych piosenkach oraz ilustrowanie ruchowej piosenek.
To był bardzo radosny dzień.
22.01.2017
Przedszkole Rzekuń