Dzień Listonosza

Gościem, który odwiedził nasze przedszkole był miejscowy listonosz - Pan Artur, przedstawiciel Poczty Polskiej. Jego wizyta zbiegła się z realizowaną innowacją pedagogiczną "W kręgu zawodów". Dzieci z ciekawością zapoznały się z wykonywaną przez niego pracą oraz charakterystycznymi cechami w wyglądzie (granatowy mundur, czapka). Ciekawość dzieci wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Widząc zaciekawienie dzieci, pan listonosz zademonstrował jej zawartość. Co ciekawe okazało się, że w torbie były listy dla naszych przedszkolaków. Pan listonosz pokazał dzieciom, jak należy adresować listy oraz w ciekawy sposób przedstawił etapy wędrówki listu. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się także, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Na koniec spotkania Pan Listonosz rozdał przedszkolakom cukierki i kolorowanki. W podziękowaniu dzieci wręczyły Panu Listonoszowi medal "Przyjaciel przedszkola". Dziękujemy Panu Arturowi za miłe i ciekawe spotkanie.
wpis edytowano 2019-10-27, 12:48