Dzień Marchewki undefined

Dzień Marchewki

,,Na marchewki urodziny
Zeszły wszystkie się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta."

Dzisiejszy dzień w grupie starszaków był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Każde dziecko otrzymało opaskę na głowę z szablonem marchewki. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok i upiec marchewkowe ciasteczka. Ten "bardzo zdrowy dzień pomarańczowy" wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, wykonaniem marchewkowych kukiełek, chrupaniem surowych marchewek, wykonaniem a także degustacją marchewkowych ciasteczek . Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Marta Roguska-Roszak