Dzień Marchewki  undefined

Dzień Marchewki

Ten niezwykły dzień w naszej grupie rozpoczął się od obejrzenia teatrzyku sylwet pt " Witaminki ", dzięki któremu dzieci poznały właściwości odżywcze warzyw , w tym marchewki . Dzieci ubrane w pomarańczowe i czerwone stroje (marcheweczki )- inscenizowały ruchem piosenkę "Na marchewki urodziny " Rozwiązywały quiz "Wiemy co jest zdrowe", doskonaliły spostrzegawczość układając – marchewkowe puzzle . W Dniu Marchewki nie obyło się bez degustacji soku, oraz chrupania surowych marchewek. Wszystkie wiersze, piosenki, zabawy były związane tematycznie z marchewką. Dzień ten upłynął wszystkim w radosnym nastroju .Dzień Marchewki posłużył zachęceniu dzieci do spożywania warzyw i owoców , jako darów natury , a przede wszystkim spożywanie marchewki.
24.04.2013
Małgorzata Zyznawska Maciasz