"Dzień Marchewki"- GRUPA II undefined

"Dzień Marchewki"- GRUPA II

W czwartek 24 października przedszkolaki z grupy II obchodziły "Dzień Marchewki". Tego dnia dzieci miały za zadanie przyjść do przedszkola ubrane w kolorach "marchewkowych" oraz przynieść ze sobą marchewki i jabłka. Przedszkolaki zaczęły dzień od poznania historii marchewki i zabaw ruchowych. Następnie dzieci integrowały się podczas zabaw, wspólnego śpiewania piosenek, rozwiązywania zagadek, układania puzzli, oczywiście dotyczących bohaterki dnia- marchewki. W dalszej części zajęć przedszkolaczki kosztowały surówkę marchewkową z jabłkiem oraz wykonały prześliczne marchewki z masy solnej.
Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz rozwinął umiejętności współdziałania w zespole. Było wesoło, smacznie i marchewkowo.
27.10.2013
Anna Dobrzańska