Dzień Misia w Słoneczkach undefined

Dzień Misia w Słoneczkach

25 listopada przypada wielkie święto - Święto Pluszowego Misia.

Nasze Przedszkole uroczyście i wesoło obchodziło to święto.

Każdy z nas ma jakiegoś swojego misia - maskotkę przytulankę, która zawsze wysłucha, ukoi łzy, pocieszy i przytuli, kiedy tego potrzebujemy. Będzie z nami na dobre i na złe. Misie towarzyszą nam od 1900 roku, a jedna z historii powstania misia opowiada o tym, jak to w 1902 roku Theodore "Teddy" Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie, na którym postrzelono młodego niedźwiadka. Jego przerażenie wzbudziło takie współczucie, że sam szef rządu nakazał uwolnienie zwierzęcia. W gazecie "The Washington Post" ukazała się grafika na ten temat autorstwa Clifforda Berrymana. Stało się to inspiracją dla Morrisa Mitchoma, sklepikarza z Brooklynu, który rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków, nazywając je imieniem Teddy, za zgodą Pana prezydenta :)

Misiowi święto się należy - za to kim jest i co robi :)

A my świetnie się z nimi bawiliśmy - przytulaliśmy je, chowaliśmy się, tańczyliśmy, nosiliśmy na głowach i na barana. Mieliśmy możliwość założenia maski misia i bycia przez chwilę misiem :) Każdy z nas zrobił również swojego misia, pracując manualnie i usprawniając swoje dłonie - jesteśmy dumni ze wszystkich misiów!

Niech nam trwają w nieskończoność i niech zawsze będą przy nas :) DZIĘKUJEMY Misie!!!
01.12.2019
Hanna Pietraszko