Dzień Mycia Rąk u "Krasnoludków" i "Elfów" undefined

Dzień Mycia Rąk u "Krasnoludków" i "Elfów"

Światowy Dzień Mycia rąk jest corocznie obchodzone 15 października, i ustanowione zostało przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Akcję wspiera globalnie również Światowa Organizacja Zdrowia.

Celem obchodów Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. W tym roku jest to akcja szczególnie ważna z racji panującej na świecie epidemii COVID - 19.

Organizowana akcja w naszej grupie również miała na celu pomóc dzieciom zrozumieć, jak ważne, dla ich zdrowia, jest mycie rąk i jak należy to robić. Dzieci wspólnie "przeczytały" książkę "Jak myć ręce" (dzięki symbolom PCS), wspólnie omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. W czasie zajęć zainteresowaliśmy się także mydłem, ponieważ w czasie zabiegów higienicznych bardzo często go używamy. Przedszkolaki miały możliwość zabaw wodą, pianą z mydła, starały się dmuchać w pianę, a później pomasować swoje dłonie. Na koniec każde z nich otrzymało medal oraz dyplom.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.
Barbara Szczerbińska