Dzień Ochrony Praw Dziecka undefined

Dzień Ochrony Praw Dziecka

Tegorocznym priorytetem naszego przedszkola są szeroko pojęte "Prawa dziecka". Nauczycielki z poszczególnych grup, na co dzień podczas zajęć dydaktycznych oraz kontaktów indywidualnych, rozmawiają z dziećmi właśnie o ich prawach.

"Świat jest duży i piękny! Aby umieć w nim poruszać się – pragnę poznać, co jest dobre, a co złe" – to hasło pomaga nam w budowaniu dziecięcego systemu wartości opartego na zrębach wartości ogólnoludzkich, poszanowaniu praw człowieka, a więc i dziecka.

W związku z tym dnia 20.11.2012 roku odbyła się wewnątrz przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Ochrony Praw Dziecka. Prowadzona była przez panią dyrektor Mirosławę Wołujewicz oraz nauczycielkę Agatę Świebodzińską, a w jej programie znalazły się między innymi zagadki słowne, obrazkowe, recytacja wierszy i rozmowa na ich temat. Co najważniejsze wszystko to dążyło do uzmysławiania dzieciom tego, co tak często nie jest dla nich oczywiste – świadomości posiadania swoich praw.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników. Dzieciaki z każdej grupy otrzymały także zadania do wykonania – plakaty niosące przesłanie odnoszące się bezpośrednio do zagadnienia praw dziecka. Za wspaniale wykonane zadanie każda grupa otrzyma od Pani Dyrektor niespodziankę.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego. Zdobywcą nagrody został Michał O. z grupy "Żółwików". Serdecznie gratulujemy, a wszystkie dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, które będą organizowane w naszym przedszkolu. Naprawdę warto!
23.11.2012
Agata Świebodzińska