Dzień Patrona undefined

Dzień Patrona

W dniu 17. V 2013 w naszym Przedszkolu odbyły się Dni Patrona. Wśród zaproszonych gości byli: dyrektor ZOiW p. B. Hałasa, prezes ZNP p. A. Michalak, przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka – p. M. Jagiełłowicz, kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej – p. A. Stachowiak, komisarz p. K. Pilarski, krewna patronki p. A. Nowińska oraz rodzice przedszkolaków. Burmistrz Kruszwicy z powodu wcześniejszych zobowiązań, nie mógł być obecny na uroczystościach, ale przesłał stosowne życzenia. Zaproszonych gości powitała dyrektor placówki Ewa Urbanek
Uroczystość rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu wiedzy o patronce placówki, który odbył się w dniu poprzedzającym uroczystość: I miejsce zdobyła gr. IV – 5 latki, II miejsce 4-5 latki a III 4 latki
Od 6 lat Placówka jest organizatorem gminnych konkursów plastycznych. Konkurs "Jestem bezpieczny" organizowany jest przy współpracy z komisarzem K. Pilarskim z kruszwickiego komisariatu policji.
I miejsce w tym konkursie zdobyła Lena Gwiżdż z Rusinowa, II miejsce Mateusz Pilarski z Przedszkola Samorządowego Nr 1 a III miejsce – Zuzanna Przydatek z Przedszkola Samorządowego Nr 3. Na wyróżnienie zasłużył Sebastian Piątek i Wiktor Gralak. Nagrody ufundował ZOiW i komisariat policji. W gminnym konkursie plastycznym "Kujawy w oczach dziecka" udział wzięło 8 placówek z terenu naszej gminy. Wpłynęły 82 prace. I miejsce zdobył Szymon Migdalski z Przedszkola Samorządowego Nr 1, II miejsce Filip Zientara z Przedszkola Samorządowego Nr 3, II miejsce Martyna Stefańska z Kobylnik, wyróżnienia Julita Świtek (Przedszkole Samorządowe Nr 3) i Jagoda Sikorska (Wola Wapowska). Nagrody ufundował ZOiW i ZNP. Po uroczystym wręczeniu nagród, przedszkolacy w strojach kujawskich zaprezentowali program artystyczny "Na kujawską nutę". Potem ze zniczami i wiązanką kwiatów przeszli na kruszwicki cmentarz, gdzie zapalili czerwone znicze ustawione w kształt serca.
25.05.2013
Elżbieta Olejnik