Dzień Piernika w grupie III undefined

Dzień Piernika w grupie III

We wtorek, 21 listopada dzieci z grupy III poznały tajemnicę wypieku świątecznych pierniczków. Na początek zapoznały się z "Legendą o Toruńskich Piernikach", które, jak wiadomo są najsmaczniejsze. Dowiedziały się, że sekret ich wyjątkowego smaku tkwi w dodaniu miodu, jako jednego ze składników. Następnie poznały wszystkie składniki ciasta i z pomocą pań oraz miksera wyrobiły piernikową masę. Po śniadaniu dzieci włożyły fartuszki, umyły ręce i zabrały się do pracy. Gniotły i wałkowały ciasto, wycinały w nim foremkami najróżniejsze kształty, a na koniec zanosiły do kuchni do pieczenia. Efektem tej pracy była cała góra aromatycznych ciastek, którymi dzieci poczęstują rodziców na grudniowym, świątecznym spotkaniu.
22.11.2017
Beata Janiak