DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA undefined

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W środę, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o ulubionych misiach przedszkolaków, wykorzystując tablicę interaktywną, na której wyświetliliśmy zdjęcia misiów nadesłane nam przez rodziców. Po śniadaniu wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, dzięki któremu poznaliśmy różne ciekawostki o Dniu Pluszowego Misia, o gatunkach i zwyczajach niedźwiedzi oraz o znanych misiach z bajek. Później nadszedł czas na wspólne zabawy i tańce: "Stary niedźwiedź", "Hands up", "Niedźwiadek" (na melodię "Mam chusteczkę"), "Gummy Bear" itd. Wspólnie odśpiewaliśmy też znane nam piosenki o misiach. O godz. 10:00 wraz z innymi przedszkolami z całej Polski wzięliśmy udział w spotkaniu czytelniczym on-line. Po wysłuchaniu bajki "Zmisiowany świat", otrzymaliśmy specjalne zadanie-wykonanie z klocków sylwety misia. Z zadaniem poradziliśmy sobie bardzo sprawnie, a samo spotkanie okazało się niepowtarzalną okazją poczucia zmisiowanej wspólnoty. Na zakończenie dnia przedszkolacy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz balony w kształcie misia.
Żaneta Klimek