"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA" undefined

"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

Dnia 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny pluszowego misia. Pluszowy miś to wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. To "ktoś" bardzo bliski ,wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
Celem obchodów DNIA PLUSZOWEGO MISIA było ukazanie misia jako bohatera literackiego i filmowego, zachęcanie dzieci do sięgania po literaturę dziecięcą, rozwijanie umiejętności mówienia o uczuciach i radzenia sobie z emocjami oraz kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek.
W tym dniu nasze przedszkole sale zamieniły się w prawdziwą "misiolandię" – wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszowe misie, na stolikach wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych jak i misiów prawdziwych - niedźwiedzi, koali, pandy. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia prawdziwych misiów z różnych stron świata. Później była degustacja miodu i poznanie jego wartości odżywczych. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne które ozdobiły przedszkolną szatnię, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wspólnie bawiły się przy muzyce.

26.11.2014
Jolanta Zawadzka