DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  undefined

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU NR 1

25 listopada swoje urodziny obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - pluszowy miś. Pomimo swojego wieku, wytrwale trzyma się na wysokim miejscu w rankingu dziecięcych ulubieńców. Moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach, jak co roku, uroczyście obchodziło święto - Dzień Pluszowego Misia, tym razem pod hasłem: "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Imprezę przygotowały panie wychowawczynie: Ola, Magda, Kasia i Edyta. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, dzieci obowiązkowo zabrały z domu swoje maskotki, a przedszkole zmieniło się w bajkowy świat pełen pluszowych przytulanek. Nie zabrakło dobrego humoru, kolorowych dekoracji i wspaniałej zabawy.
W tym dniu, do przedszkola z wizytą przybył we własnej osobie, sam Kubuś Puchatek ze Stumilowego Lasu. Przyjęcie rozpoczęło się od powitania jubilata, który zjawił się w samą porę, aby razem z dziećmi świetnie się bawić. Prawdę mówiąc, dla wszystkim jego obecność była dużym zaskoczeniem – nikt się nie spodziewał przybycia takiego gościa. Swoją osobą Miś sprawił dzieciom wiele radości. Kolejną niespodzianką było przybycie trzech Pszczółek, które podążały za Misiem w poszukiwaniu zaginionego miodu. Przedszkolaki, w towarzystwie bajkowych bohaterów, dały porwać się w wir tańców i wspólnych pląsów. Ale to nie wszystkie atrakcje, które na nie czekały. Pszczółki wraz z Kubusiem przygotowały wiele ciekawych zadań, z którymi przedszkolaki doskonale dały sobie radę. Zorganizowano konkursy rozwijające myślenie i spostrzegawczość: układanie baryłek miodu wg wielkości, rozpoznawanie przysmaków Puchatka za pomocą zmysłu smaku, budowanie domku z patyków zgodnie ze wzorem, a także wrzucanie papierowych pszczół do uli. Warto dodać, że zadbano o muzyczny podkład z bajki "Kubuś Puchatek", który towarzyszył dzieciom podczas zmagań z zadaniami, z jakimi przyszło się im zmierzyć. Najbardziej jednak dzieciom podobały się: taneczna zabawa oraz skoczne piosenki z bajkowymi bohaterami. Na zakończenie zorganizowano wspólną zabawę kołową z Puchatkiem - "Stary niedźwiedź mocno śpi".
Podczas urodzin nikt się nie nudził. Miś pomyślał oczywiście, o małym co nie co, zatem pożegnanie z puchatym przyjacielem przypieczętowano słodkim poczęstunkiem. Po przyjęciu wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych z Kubusiem Puchatkiem i Pszczółkami. Wszyscy chcieliśmy, aby ten dzień nigdy się nie skończył – było sporo humoru i mnóstwo wyśmienitej zabawy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również swoją obecnością zaszczyci nas jakiś bajkowy niedźwiadek.

04.12.2014
Justyna Czernek