Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2019r.  undefined

Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2019r.

25 listopada królował w naszym przedszkolu pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo …"czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

Pluszowy Miś to od wieków najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia bądź innego pluszaka.

Dzień Misia zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy bajki gdzie bohaterami były lubiane misie.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Arleta Gorzelana