Dzień Pluszowego Misia -grupa V undefined

Dzień Pluszowego Misia -grupa V

W poniedziałek 25.11.2013r. obchodziliśmy uroczysty Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyniósł ze sobą misia - maskotkę, który był bliski jego sercu. Dzieci rozpoczęły zajęcia nauką piosenki "Jadą, jadą misie" przy akompaniamencie gitarowym. Dzieci kolejno przedstawiły swoje maskotki, opowiadając krótko ciekawą historię z nim związaną. Wysłuchały wiersza "Miś" i wypowiadały się na temat jak należy dbać o zabawki aby służyły nam przez długi czas. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia oraz tego, że ma on już 109 lat! Dzieci wspólnie, podczas burzliwych rozmów, wymieniały wszystkie misie jakie tylko przyszły im do głowy.
Największe zainteresowanie wywołała praca w grupach, kiedy to wykonano 3 piękne misiowe portrety. Prace zawisły w galerii w korytarzu. W dalszej części zajęć dzieci wzięły udział w Misiowych Zawodach. Dwie drużyny walczyły ze sobą w konkurencji :"Misiowa rękawica" (podniesienie patyczków za pomocą rękawicy kuchennej) oraz "Misie lubią miodek" (jak najszybsze zlizanie z talerzyka łyżeczki miodu). Po obu konkurencjach padł remis a każdy dostał w nagrodę porcję żelków-misiów:)!Na zakończenie dzieci odtańczyły taniec z misiami, zaśpiewały piosenkę "Prawa łapka, lewa łapka" oraz "Jadą, jadą misie" a także poczęstowały się misiowymi herbatnikami:)!
29.11.2013
Anna Tuziak