Dzień Pluszowego Misia u Misiów w płockiej

Dzień Pluszowego Misia u Misiów w płockiej "14"

24 listopada grupa Misiów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W trakcie wesołych zabaw, dzień ten był dogodną okazją do przypomnienia i utrwalenia wielu ważnych zasad obowiązujących dzieci w przedszkolu. Dotyczą one właściwego, a więc miłego i życzliwego zachowania się wobec siebie, używania zwrotów grzecznościowych, szanowania zabawek oraz uznawania prawa innych dzieci do wspólnych zabaw. Misie pamiętają o tych zasadach podczas codziennych spotkań w przedszkolu, co udowodniły prawidłowo odpowiadając na pytania quizu. Tego dnia wysłuchały opowiadania I. Salach „Kto naprawi szkodę” i oceniały zachowanie jego bohaterów, opowiadały historyjkę obrazkową „Podróż misiów” i w odpowiedniej kolejności układały jej obrazki, a także kolorowały małego misia, którego na pamiątkę obchodów zabrały do domu. Działania dzieci przeplatały zabawy przy muzyce, a na zakończenie, poruszając się po sali w pociągach, Misie odśpiewały hymn grupy „Jadą, jadą misie”.