Dzień  Pluszowego Misia w gr. I undefined

Dzień Pluszowego Misia w gr. I

Gdy jest ci smutno, przytul swego misia.
Miś jest przyjacielem dzieci nie od dzisiaj.
Ma mądre, okrągłe oczka i nosek malutki.
Na pewno przegoni wszystkie twoje smutki.
Wtulisz się w jego futerko i będzie lepiej ci.
Miś najlepszym przyjacielem na wszystkie smutne dni.

W dniu 25 listopada dzieci z gr. I uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. W tym dniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach, układały misiowe puzzle, wykonały swojego misia techniką -orgiami płaskie z koła. Spędziły ciekawie czas na zabawach matematycznych z misiami. Klasyfikowały misie ze względu na kolor i wielkość, przeliczały je, kształtowały umiejętność dostrzegania regularności i układania rytmów. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
Nauczyciel gr. I mgr Małgorzata Nowak
Maria Skrabska