Relacje

Subskrybuj
Dzień Pluszowego Misia w ,,Leśnym Przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w ,,Leśnym Przedszkolu"

W dniu 25 listopada 2013 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku i przedszkolaki już o tym wiedzą. Dowiedzieli się także rodzice, dzięki informacjom zamieszczonym na tablicach grupowych, a także tworząc własne wiersze, które zostały ,,wydane” i wiszą tuż przy wejściu do przedszkola, a także na naszej stronie (patrz: ,,Wiersza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia").
Najpierw dzieci poznały Misia Uszatka, usłyszały charakterystyczną piosenkę, a także wskazywały jego szczególne cechy.
Ciekawym zadaniem było malowanie misia z zamkniętymi oczami – dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!
Kolejnym punktem ,,misiowego dnia” było rozpoznawanie i nazywanie najsłynniejszych na świecie misiów – egzamin zdany w 100 %.
Dzięki wierszowi Czesława Janczarskiego pt.,,Naprawiamy misia” dzieci nauczyły się, dlaczego trzeba dbać o pluszaki i jak to zrobić.
Jedną z ostatnich atrakcji tego dnia było wręczenie nagród za najstarszego, najśmieszniejszego, największego i najmniejszego pluszaka przyniesionego przez dzieci na wystawę.
Na koniec tak wspaniałego dnia, dzieci udały się na prawdziwie misiowy poczęstunek – ciasteczka z miodem (wykonane przez grupy ,,Biedronek” i ,,Jeżyków”).
Zatańczyć przy misiowych piosenkach było nie lada wyczynem po tak chętnie zjedzonym ,,małym co nieco”…
Do zobaczenia za rok! :-)
wpis edytowano 2013-11-30, 13:17
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.