DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W LUSŁAWICACH undefined

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W LUSŁAWICACH

24 listopada w lusławickim przedszkolu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia.

Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela.

Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów.

Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było nam objąć. Czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek, Świeżaki i inne misie.

Uroczystość rozpoczęliśmy od poznania historii Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały jak nazywają się ich pluszaki, w jaki sposób najbardziej lubią się z nimi bawić itd., a następnie przeszliśmy do "Barwnej Parady Misiów", podczas której w rytmie muzyki, dzieci tańczyły i bawiły się ze swoimi małymi przyjaciółmi, a jeszcze wcześniej nauczyliśmy się piosenki o pluszowym misiu.

Na koniec zabawy wszystkie dzieci razem złożyły Misiowi życzenia wypowiadając słowa:

Wiwat Misiu łakomczuszku
Niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My życzenia Ci składamy,
Byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
Żyj nam 100 lat nasz Misiaczku!
03.12.2016
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK