Dzień Poczty undefined

Dzień Poczty

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Poczty" oraz "Dzień Listonosza". W kalendarzu te "nietypowe" święta wypadają 9 i 18 października. Z tej okazji grupa "Gumisiów" przygotowała teatrzyk z wykorzystaniem sylwet postaci, takich jak: listonosz, pani, paczki, znaczki, telegramy, trąbka pocztowa, naklejka "priorytet", stemple, pieczątki, koperta. Na tę okoliczność zostali zaproszeni goście - przedstawiciele Urzędu Pocztowego w Rzezawie: pani Naczelnik oraz pan Listonosz.
Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania teatrzyku, który był naszą "niespodzianką" dla zaproszonych Gości z okazji ich święta. Celem występu było również ukazanie dzieciom, jak wiele jest na poczcie pracy oraz zachęcenie do tego, by uśmiechnąć się czasem do pani, która pracuje na poczcie i wszystkim zawiaduje. Przedstawienie zostało nagrodzone głośnymi brawami, a następnie... okazało się, że do naszych przedszkolaków przyszła jakaś paczka. Z pomocą pani Naczelnik odczytaliśmy adresata - Publiczne Przedszkole w Jodłówce oraz nadawcę - Urząd Pocztowy w Rzezawie. Była to wspaniała niespodzianka dla dzieci, które nie mogły doczekać się, aż w końcu ją otworzą... Następnie pani Naczelnik na ręce pani Dyrektor złożyła dyplom w podziękowaniu dla naszego przedszkola za zaangażowanie we współpracę z Pocztą Polską. Na zakończenie spotkania dzieci z grupy "Tygrysków" złożyły zaproszonym Gościom życzenia z okazji ich święta, przekazując symboliczny, własnoręcznie wykonany upominek przez grupę "Misiów".

Serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci z grupy "Gumisiów" za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.
13.11.2013
Joanna Kozioł