Dzień Polskiej Niezapominajki, Krasnoludki, Smerfy, Tygryski, Kangurki, 17.05.3017r. undefined
Dzień Polskiej Niezapominajki

W środę 17.05.2017r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu edukacyjnego "Czytanie na Ekranie". W ten dzień większość dzieci przybyła do przedszkola w niebieskich strojach. Niebieskich jak niezapominajka oczywiście. Przedszkolaki znów zagościły w sali gimnastycznej, która zamieniła się w przedszkolną salę kinową. Spotkanie czytelnicze poświęcone było tematyce ochrony przyrody. Dzieci wysłuchały bajki o niezapominajce, oglądały ilustracje tematyczne wyświetlane za pomocą rzutnika oraz wypowiadały się jak możemy chronić naszą planetę. Okazało się, że mali przyjaciele przyrody wiele wiedzą o otaczającej nas przyrodzie oraz znają sposoby jej ochrony, co więcej starają się stosować je na co dzień. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od niezapominajki kartę "przypominajkę", na której z pomoca pań nauczycielek zapisały wszystkie pomysły dotyczące ochrony przyrody i umieściły w sali przedszkolnej w widocznym miejscu. W salach również wykonały zadania na karcie pracy. To był wyjątkowy niebieski dzień.

Natalia Antolak
05.06.2017