DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE "SKRZATY"  undefined

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE "SKRZATY"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek który przypada 5 listopada dzieci wzięły udział w bajkowych zabawach i konkursach zorganizowanych dn. 6.11.2019 r. w naszym przedszkolu przez panią Barbarę Ostrowską. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. 6 listopada w naszym Przedszkolu zawitali specjalni goście – zaroiło się u nas od wszelkich bajkowych postaci: od Księżniczek po Spidermanów, od Czerwonego Kapturka i wróżek, po kowboi i Bazów Astralów. Wszystkie dzieci, a także pracownicy przedszkola prezentowali swoje stroje, ale także określali z jakiej bajki jest ich pomysł na ubiór. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zabawy ruchowe, oddzielanie grochu od fasoli i układanie bajkowych puzzli. Dzieci na podsumowanie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Nie odbyło się też bez niespodzianek, na zakończenie pani dyrektor przygotowała dla dzieci prezenty w postaci puzzli które dzieci mogły zabrać jako upominek do domu. Dzień był pełen wrażeń, a rodzice mogli cały przebieg uroczystości obejrzeć na przedszkolnej stronie internetowej na Facebooku.
Organizator: Barbara Ostrowska
Zdjęcia:Agnieszka Dudziec