Dzień Postaci z Bajek w Żabkach undefined
Dzień Transplantacji

Dzień Postaci z Bajek w Żabkach

5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
Dzieci z grupy "Żabki" przeniosły się do krainy bajek. Po prezentacji strojów dzieci wysłuchały bajki o "Królewnie Śnieżce", następnie dobierały rekwizyty do poszczególnych bajek, składały w całość obrazki oraz wesoło tańczyły do ulubionych utworów. Żabki odgadywały zagadki oraz starały się uniknąć "zatrutego jabłka" złej macochy. Na zakończenie wybraliśmy króla i królową na balu u Kopciuszka. Był to dzień pełen uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.
Edyta Winkowska