DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA undefined

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W środę 20 września miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, nie tylko u nas w Przedszkolu "Tęczowa Piątka" ale w każdym przedszkolu w Polsce. Od rana wszystkie media – radio, telewizja czy portale internetowe informowały nas o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka.

Nie każdy wie, że właśnie w tym roku świętowaliśmy już VI Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Niektórzy może nawet nigdy o nim nie słyszeli… do teraz. Początki święta sięgają 2010 roku. Jednak przez pierwsze dwa lata obchody miały charakter regionalny.
Dopiero 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień.
Nasze przedszkole również przygotowało różne atrakcje dla swoich przedszkolaków.Tradycyjnie, cała społeczność przedszkolna spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie mieliśmy okazję przedstawić swoje grupy i poznać nowych przedszkolaków. "PSZCZÓŁKI", bo tak się nazywa grupa oraz pozostałe grupy zaprezentowały się doskonale.Jak zwykle panie przygotowały krótkie przedstawienie nawiązujące do tego wyjątkowego dnia. Pani dyrektor poczęstowała wszystkie dzieci cukiereczkiem i udaliśmy się do sal. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Trudno jest opisać jaka radość zapanowała w tym dniu u nas w przedszkolu.
Jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom samych tęczowych dni w przedszkolu i dużo uśmiechu.
Agnieszka Zimerman