Dzień Przedszkolaka undefined

Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września 2017r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dla wszystkich dzieci był to dzień szczególny, w którym każda z grup przyjmowała oficjalnie swoją – wcześniej wybraną przez przedszkolaków - nazwę. Nadaniu nazwy towarzyszyło założenie przez dzieci i nauczycielki opasek z emblematami symbolizującymi nazwy grup:
- grupa I (dzieci 3-letnie) to "Misie";
- grupa II (dzieci 4-letnie) to "Jeżyki";
- grupa III (dzieci 5-letnie) to "Liski";
- grupa IV (dzieci 6-letnie) to "Sowy".
Po nadaniu nazwy dzieci ze starszych grup recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie przedszkolaki wspólnie tańczyły i bawiły się przy muzyce, a po zabawie – "Jeżyki", "Liski" i "Sówki" przeprowadziły grupowy mini-turniej sportowy. Okazało się, że rywalizacja trzech grup zakończyła się remisem. A "Misie" – jak to misie – próbowały smaku prawdziwego miodku i odpoczywały w towarzystwie Misia Puchatka. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały odznaki "Super Przedszkolaka" oraz kolorowe baloniki, z którymi chętnie pozowały do grupowych zdjęć. Nauczycielki - w towarzystwie swoich przedszkolaków - zawiesiły nazwy i symbole grup na drzwiach wejściowych do sal zajęć. Teraz każdy już łatwo zapamięta do której grupy należy.
Halina Kołek