Dzień Przedszkolaka undefined

Dzień Przedszkolaka

W piątek 20 września po raz pierwszy był obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu tego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W specjalnym liście z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rzecznik praw dziecka życzył dzieciom, radości z uczenia się siebie i świata, zarówno teraz – gdy są małe, jak i w ich dalszym życiu. "Niech czas zabaw przedszkolnych zaszczepi w was na zawsze potrzebę bycia wielkim odkrywcą, zadającym coraz to nowe pytania i poszukującym na nie odpowiedzi, eksploratorem nieustannie zaciekawionym złożonością swojego otoczenia" Zwracając się zaś do dorosłych wyraził nadzieję, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka będzie nie tylko niezwykle radosnym Dziecięcym Świętem, ale także pretekstem do podjęcia poważnej i szerokiej społecznej dyskusji o roli wczesnej edukacji oraz prawach i potrzebach małego dziecka. "Dziś nie trzeba już udowadniać, że pierwsze lata życia każdego człowieka warunkują jego dalszy rozwój i mają wyraźny wpływ na jego sukces w dorosłym życiu. W tym czasie dziecko rozwija swój twórczy potencjał, zyskuje pierwsze kompetencje społeczne" .
My też oczywiście świętowaliśmy, były wspólne wesołe zabawy w przedszkolu, a potem z kolorowi balonikami wyruszyliśmy na spacerek , przy fontannie śpiewaliśmy wesołe piosenki i puszczaliśmy balony , które wesoło tańczyły z jesiennym wiatrem.

25.09.2013
Małgorzata Zyznawska Maciasz