Dzień przedszkolaka undefined

Dzień przedszkolaka

Dnia 29 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka, który to w całej Polsce traktowany jest jako czynnik integracji wszystkich przedszkoli niezależnie od wielkości przedszkola czy też miasta lub wsi w jakiej placówka się znajduje. Celem Dnia Przedszkolaka jest: integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób i instytucji mających wpływ na wizerunek i jakość funkcjonowania przedszkoli, dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem, propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego.
Przedszkolaki z naszej placówki wraz z nauczycielkami: mgr Edytą Olszewską-Kwiek, mgr Agnieszką Biel i mgr Krystyną Biel, oraz mgr Katarzyną Kubik, mgr Bożeną Witkowską i mgr Anną Kusek, oraz Panią Dyrektor mgr Lucyną Gondek bawiły się w tym dniu w Promiennym Zamku w Tarnowie - w centrum zabaw dla dzieci. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na dmuchańcu, czyli ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, w suchych basenach. Jednak główną atrakcją był trzy poziomowy tor przeszkód z licznymi schodkami, ślepymi przejściami, przeszkodami, zabawkami i innymi atrakcjami. Każde dziecko mogło przejechać się samochodzikami lub poskakać na piłkach. Krótko mówiąc raj dla dzieci, ale też dla niektórych pierwsza wycieczka bez rodzica.
Po zabawach udaliśmy się do Mc Donalda na zestaw obiadowy.
Przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone z wycieczki, a to jest najważniejsze.
31.03.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK