Dzień przedszkolaka undefined

Dzień przedszkolaka

W naszym przedszkolu już po raz drugi odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten uroczysty dzień przypadający na 20 września 2014 roku, dzieci świętowały 19 września 2014r.
Zabawa rozpoczęła się uroczystym odczytaniem przez nauczycielkę listu od Rzecznika Praw Dziecka. Dla przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji.
Przedszkolaki z I i II oddziału brały udział w konkursach takich jak : "Taniec z balonem", "Kręcimy hula-hop", zabawy z chustą animacyjną. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody-słodkości.
Kolejnym wesołym akcentem były zabawy przy muzyce. Dzieci tańczyły i śpiewały. Maluchy bardzo chętnie bawiły się. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, jak pokonały strach i nieśmiałość.Na koniec dzieci obejrzały przedstawienie teatru objazdowego ,,Pinokio"-który przedstawił bajkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zdrowym odżywianiu i dobrym wychowaniu. Ola i Tomek idą pierwszy raz do szkoły. Tego dnia bohaterowie spotykają na swojej drodze pana policjanta, woźnego, panią dyrektor i higienistkę. Otrzymują od nich wiele cennych rad i wskazówek, które pomogą im dobrze wykonywać swoje obowiązki w szkole i w domu. W bajce gościły także Pan Kleks i sympatyczny skrzat Witaminka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl a po nim dzieliły się wrażeniami.Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń, a ponadto zintegrował dzieci z dwóch grup przedszkolnych ,,I" i ,,II". Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

12.10.2014
Renata Irytowska Nowak