Relacje

Dzień Przedszkolaka :)

Dzień Przedszkolaka :)

Dzień Przedszkolaka
w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach.

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
To święto Ani, Basi i Krzysia...
Dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce”.
Muzyka – Urszula Pakuła
Słowa – Beata Lach, Mirosława Witecka.

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego. Daje duże możliwości promocji, oraz wzmocnienia prestiżu przedszkoli, a co najważniejsze dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W ramach współpracy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uroczystość w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały została zorganizowana wspólnie z Filią Nr 14, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Za dobro i współpracę serdecznie dziękujemy.
W naszym przedszkolu tradycyjnie i obowiązkowo powitał przedszkolaków krasnal Hałabała. Ten najserdeczniejszy przyjaciel, towarzyszył dzieciom podczas zdobywania sprawności Super Przedszkolaka. Odpowiedni dobór literatury, muzyki, oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość, oraz chęć dzielenia się tym z innymi. Warto podkreślić, że z ogromnym zadowoleniem przyjęły dzieci uroczyste Sto lat, wykonane przez wszystkich pracowników przedszkola. To dobra chwila, by spotkać się ze wszystkim: tymi „małymi” i „dużymi”, którzy na co dzień, na czele z panią dyrektor, tworzą Rodzinę krasnala Hałabały. Moc uścisków i życzeń spowodował, że tego dnia nie spadła, ani jedna łezka… no chyba, że łza ze wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do przedszkolaków na całym świecie.


GRUPA „JASKÓŁEK” OGŁOSIŁA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA MIESZKAŃCOM OSIEDLA 1000-LECIA W KATOWICACH .

POD CZUJNYM OKIEM KRASNALA HAŁABAŁY, DZIECI ZDOBYWAŁY SPRAWNOŚCI SUPER PRZEDSZKOLAKA:
1. Ustanowiły rekord ciszy w przedszkolu, a to wszystko za sprawą Wyciszanki:” „Cichuteńko już siadamy i zabawę zaczynamy, cicho sza…”

2. Zaprezentowały, jak spieszą radośnie ich buty do przedszkola przy piosence „Już od rana tupu tup po chodniku tupią buty. Każdy but spieszy się do przedszkola zdążyć chce…”

3. Wspólnie wykonały piosenkę „Bo nasze przedszkole to jedna rodzinka, mały, czy duży, chłopczyk, czy dziewczynka…”.

DZIECI ABY UROCZYŚCIE UCZCIĆ SWOJE ŚWIĘTO, ZGODNIE Z TRADYCJĄ ODŚPIEWAŁY HYMN PRZEDSZKOLAKA.

WSZYSCY PRACOWNICY ODŚPIEWALI 100 LAT KOCHANYM PRZEDSZKOLAKOM. PANI DYREKTOR ZŁOŻYŁA OBFITE ŻYCZENIA.

PANI DARIA, NIESAMOWITĄ HISTORIĄ ALICJI- G. RODARIIEGO PRZENIOSŁA NAS W ŚWIAT ITALII.

PRZEDSZKOLACY WYKONALI WŁOSKĄ PIZZE.

NA OBIAD ZAJADAŁY SIĘ SMACZNYM SPAGHETTI .
PRZY WŁOSKICH PRZEBOJACH TAŃCZYŁY Z BALONAMI. Tradycyjnie już na zakończenie dnia rozdaliśmy przedszkolakom kolorowe balony. Wypełnione marzeniami, radością towarzyszyły dzieciom w drodze do domu.

WYMARZONYM, A ZARAZEM SPEŁNIONYM PREZENTEM, TO WYCIECZKA DO ZOO.

Drogim Przedszkolakom raz jeszcze życzymy:
• wszystkiego najlepszego,
• kolorowych snów...
• uśmiechu od ucha do ucha...
• pięknych bajek na dobranoc...
• własnego pieska i kotka...
• co dzień nowych przygód...
• butów siedmiomilowych...
• gwiazdki z nieba...
• wspaniałych przyjaciół...i wszystkiego dobrego…
Agnieszka Kubiczek, Monika Nowak,
organizatorki i miłośniczki Dnia Przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały.
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.