Relacje

Subskrybuj
Dzień Przedszkolaka, 28.09.2012

Dzień Przedszkolaka, 28.09.2012

Dzień Przedszkolaka w Akademii Zielonego Misia

„Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się…”

W ub. roku Polski Komitetu OMEP wystąpił z inicjatywą o ustanowienie 29 września Ogólnopolskim Dniem Wychowania Przedszkolnego. W ten zwrócono uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w życiu człowieka. Ideą tego wyjątkowego dnia jest zintegrowanie działań środowisk związanych z edukacją dziecka.
W pięknie słoneczny, piątkowy dzień września, w Akademii Zielonego Misia w Krakowie uczciliśmy najprzyjemniejszy chyba dzień w roku – Dzień Przedszkolaka. Dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością. Podekscytowanie rosło, kiedy dzieci obserwowały przygotowania, np. dmuchanie niebieskich baloników, dekorowanie sal, wykonywanie transparentów. Niektórzy Rodzice uchylali przed dziećmi rąbka tajemnicy mówiąc, że przygotowują dla nich coś wyjątkowego…
Po pysznym, kolorowym śniadaniu wszystkie dzieci zgromadziły się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor przywitała dzieci, złożyła radosne życzenia i zaprosiła do wykonania hymnu naszego przedszkola „Akademia Zielonego Misia”. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały, po czym Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do obejrzenia przedstawienia – w oparciu o wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” - w wykonaniu Rodziców. Przedstawienie było WSPANIAŁE! Buźki Przedszkolaków (i wszystkich dorosłych) były uśmiechnięte od samego początku przedstawienia. Brawom nie było końca! Aktorzy-Rodzice pozowali do zdjęć, bo każdy chciał sobie zrobić fotkę z gąską, kurka czy bocianem.

Po przedstawieniu dzieci umyły ręce i zasiadły do Owocowej uczty. Na talerzach były cząstki jabłek, bananów, kiwi i gruszek oraz śliwki i winogrona – dzieci częstowały się swoimi ulubionymi owocami w większych niż zwykle porcjach. Po owocowej uczcie wzięliśmy udział w wesołych zabawach i pląsach przy muzyce. Potem wyszliśmy na spacer w okolice przedszkola, zabierając ze sobą niebieskie baloniki i transparent. Szliśmy dłuuuugim wężem po parku, a przechodnie zatrzymywali się i zastanawiali, jakie dzisiaj jest święto, że przedszkolaki cieszą się, śpiewają i wymachują balonami. Rozmawialiśmy z niektórymi i mówiliśmy, że jutro jest Dzień Przedszkolaka i chcieliśmy w ten sposób uczcić ten niezwykły dla nas dzień.
W samo południe wszystkie dziewięć grup z Akademii Zielonego Misia, czyli ponad 200 dzieci wraz z Nauczycielami, zebrało się na placu przy filii Przedszkola. Zaśpiewaliśmy oficjalny Hymn Przedszkolaka do podkładu muzycznego i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Po poobiedniej sjeście słuchaliśmy książek czytanych przez zaproszonych Gości. Czytały nam Panie Bibliotekarki ze szkoły podstawowej i Klubu Osiedlowego „Jordanówka”, Rodzice i Dziadkowie i harcerze. Wychodząc z przedszkola, pełni wrażeń z całego dnia, dzieci zabierały na pamiątkę niebieskie baloniki.


Pragnę podziękować Rodzicom, którzy podarowali dzieciom w ich dniu przepiękny prezent w postaci przedstawienia na podstawie "Rzepki" J. Tuwima. Dziękuję za poświęcony czas na próby, przygotowanie strojów i występ, ale szczególnie za to, czym emanowały Ich twarze - radością, że robią coś dobrego.
Dziękuję Pani Katarzynie Kubik za przygotowanie scenografii do przedstawienia i transport do przedszkola.
Dziękuję również Paniom Intendentkom za przygotowanie ulubionego menu dla dzieci i owocową ucztę, a Paniom Kucharkom za przygotowanie posiłków.
Dziękuje całej Społeczności Przedszkola, na czele z Paniami Dyrektorkami, za współpracę i udział w obchodach Dnia Przedszkolaka :)Kinga Kurczek
organizator obchodów Dnia Przedszkolaka w P38 w Krakowie
wpis edytowano 2012-10-02, 12:06
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.