Dzień Przedszkolaka W MP2 undefined

Dzień Przedszkolaka W MP2

O tym, że dzieci lubią wspólnie bawić się wie każdy. Właśnie dlatego "dostarczanie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem" było głównym celem obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu. We wspólnym świętowaniu nie przeszkodziła nam nawet pogoda, która w poniedziałek 22.09.2014 przywitała nas deszczem. W przedszkolnej sali dzieci bawiły się równie wesoło. Były tańce, zabawy ze śpiewem, konkurencje sprawnościowe np.: "Celne oko" , "Wyścigi w tunelach", "Taniec – wygibaniec" "Znikające krzesełko", "Marsz po linie", "Przeciąganie liny".
Dzień ten był bardzo ważnym wydarzeniem dla nowo przyjętych dzieci. Koleżanki i koledzy przyjęli je bardzo serdecznie gromkimi brawami, uśmiechem i piosenką pt. "Przedszkole – drugi dom". Pani dyrektor pasowała nowych przedszkolaków pluszowym, uśmiechniętym kwiatkiem.
Impreza była także okazją do przypomnienia dzieciom "Co to znaczy być dobrym przedszkolakiem".
Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały "Hymn przedszkolaka" oraz tańczyły wśród wirujących baniek mydlanych.

28.09.2014
Danuta Fijałkowska